Praktyczne porady (część 2/2)

Oto kolejna porcja porad. Pierwsza część (ze wtorku, 3 listopada) cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że będzie podobnie i w tym przypadku 🙂

  • jeżeli w mieszkaniu lub biurze są krzywe ściany, szuflady najwygodniej jest umieścić w środkowej części zabudowy
  • nierówności na suficie i podłodze najlepiej jest ukryć za pomocą tzw. listwy maskujacej w kolorze zabudowy. Im szersza listwa, tym mniej widoczne krzywizny
  • w przypadku stałej zabudowy meblowej (meble bez możliwości przestawienia) można odstąpić od montowania takich elementów jak podłoga, sufit, ścianka boczna czy plecy, co dodatkowo zwiększa pojemność szafy i obniża jej koszt
  • odpowiednio profilowane półki czy starannie dobrane oświetlenie mogą dodać szafie wrażenie lekkości i odpowiedniego charakteru
  • w koszach nie należy przechowywać drobnych rzeczy, typu: skarpetki, pończochy, lekarstwa itp, gdyż mogą przelatywać przez otwory w koszu i blokować wysunięcie kosza. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą szuflady.

Jeżeli macie dodatkowe pytania, proszę o zamieszczenie ich w komentarzach do tego postu. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie 🙂

12 odpowiedzi do "Praktyczne porady (część 2/2)"

Lena02 mówi: 6 listopada 2009, o 01:53

Czy to samo dotyczy koszy? Chodzi mi o to, czy też najlepiej zamontować je na środku, gdy ma się krzywe ściany. No i jeszcze czy zamiast koszy druciabych i szuflad można zamontować coś innego, bardziej orginalnego np. kosze z wikliny?

Milka mówi: 6 listopada 2009, o 02:09

Mnie interesuje kwestia oświetlenia w szafie. Chodzi mi o to czy zamontowanie oświetlenia jest możliwe w już istniejącej zabudowie, czy też montuje sie je razem z całością korpusu.

Krzysztof mówi: 6 listopada 2009, o 02:20

Oświetlenie można zamontować zarówno w jednym jak i drugim momencie . Wszystko zależy od tego jak wygląda zabudowa. Lepiej to zrobić od razu ale jeżeli się to przeoczy , to też nie wszystko stracone . Na rynku są dostępne różne rodzaje oswietlenia . Ważniejszy jest w tym momencie dostęp do napięcia elektrycznego ponieważ nie w każdej wnęce jest gniazdko elektryczne.

Solo mówi: 6 listopada 2009, o 04:01

Witam. Myślę o wymianie szafy na mową. Wprawdzie obecna nie jest taka stara ( 2 lata) to jednak zmieniamy z żoną wystrój mieszkania i obecne fronty nie bardzo pasują. Czy można wymienić same drzwi do zabudowy?

Krzysztof mówi: 6 listopada 2009, o 04:12

Można wymienić również same drzwi . Jeżeli wcześniejsze zlecenie było wykonywane również w naszej firmie , to wystarczy podać numer poprzedniego zlecenia . Otrzymają Państwo nowe drzwi w promocyjnej cenie .

Max mówi: 7 listopada 2009, o 09:55

A właściwie to czemu najlepiej zamontować szuflady w środkowej części? I jeszcze jedno. Jeśli montuje się zabudowę we wnęce z dwiema ściankami bocznymi i one są krzywe, to czy wówczas też montuje się listwy?

Milka mówi: 8 listopada 2009, o 04:27

A czy możliwe jest zamontowanie w szufladach zamków. Chodzi oto, że miałaby być to szafa do biura i w niektórych szufladach chciałabym przechowywać rzeczy nie koniecznie łatwo dostępne dla wszystkich. I jeszcze jedno, czy w takiej szafie można zamontować mały sejf ?

Krzysztof mówi: 9 listopada 2009, o 08:38

Można . Zarówno zamki jak i sam sejf . Te rzeczy są możliwe , należy jednak wspomnieć o tych oczekiwaniach podczas wizyty projektanta , wówczas te wszystkie elementy zostaną uwzględnione w projekcie .

Krzysztof mówi: 9 listopada 2009, o 08:52

Szuflady najlepiej zamontować w części środkowej ponieważ jest to tańsze rozwiązanie i zajmuje mniej miejsca w szafie . Gdyby szuflady znajdowały się z boku we wnęce , to wymagałoby to dodatkowego elementu do zamocowania prowadnic i dodatkowe kilka centymetrów mniej przestrzeni we wnętrzu . Jeżeli we wnęce ścianka boczna jest z całego elementu , wówczas listwy nie są potrzebne . Piszemy o tym w instrukcji projektowania i montazu w dziale porad.

FrancZ mówi: 9 listopada 2009, o 12:48

Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie, ale zadam je. Planuje zamówić zabudowę do garażu przy domu. Mam zamiar trzymać tam narzędzia, zimowe opony i inne "męskie" przyrządy. Zastanawia mnie z jakiego materiału najlepiej wykonać takie drzwi.

Krzysztof mówi: 9 listopada 2009, o 12:51

Garaż. Proponuję aby to były elementy odporne na wilgoć . Dlatego najlepsze będą systemy aluminiowe i wypełnienie z dowolnego rodzaju szkła .

FrancZ mówi: 9 listopada 2009, o 03:33

Mówi pan szkło. A w waszej ofercie widziałem takie wypełnienie z metalu. Czy to by się nie nadawało. Podoba mi sie ten materiał, tylko co to za rodzaj metalu? Czy będzie odporny na wilgoć ?

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.