W dużych szafach wnękowych często montowane są szuflady. Służą one najczęściej do przechowywania małych rzeczy, np. bielizny. Aby sprawnie i komfortowo się z nich korzystało stosujemy prowadnice, czyli prosty system wysuwania szuflad.
Prowadnice mogą być rolkowe (najczęściej spotkane) lub kulkowe. Te drugie zapewniają większą stabilność szuflady oraz lepszy dostęp do jej całej głębokości.
Szuflady w szafach sprawdzają się wyśmienicie!
7 odpowiedzi do "Jak działają szuflady w szafie?"
A jak nazywa się taki system samodzielnego domykania szuflad? Stosujecie takie zabezpieczenia? To chyba daje mniejsze szanse na przycięcie palców :)
Chciałabym zainstalować w nowej szafie kosze. Moje pytanie dotyczy oczywiście prowadnic, czy są one takie same jak w tradycyjnych szufladach, czy to inny rodzaj mocowania? I zastanawiam się nad tym systemem, o którym pisze Julka. To ciekawe, w moich starych meblach nie ma czegoś takiego, a bardzo by się przydało.
Może się okazać , że wybrane przez Panią prowadnice nie dadzą się bezpośrednio zamontować w konkretnej zabudowie . To zależy od rozwiązań zastosowanych w projekcie . Jest wiele standardowych produktów , jednak można też spotkać inne , które będą wymagały przeróbek szuflad bądź zastosowania innych koszy .
Przy okazji prowadnic, chciałam się zapytać o to, jak głębokie mogą być szuflady. Marzy mi się zabudowa w łazience z taką dużą szufladą, do której mogłabym wrzucać brudną odzież do prania. No chyba, że macie inne pomysły:)
A co z wytrzymałością materiału. Czy takie szyny mają konkretne ograniczenia co do ciężaru jaki może wytrzymać szuflada? Myślałem o schowaniu narzędzi w szufladach, w zabudowie pod schodami.
Tak jak wcześniej pisałem , są różne rodzaje prowadnic , również do cięższych szuflad . Podczas projektowania te wszystkie szczegóły powinny być wzięte pod uwagę .
Zastanawiam się, co lepiej sprawdzi się w garderobie, szuflady, półki, czy kosze? Co mówi praktyka użytkownika i montażysty?