Specjalizujemy się w projektowaniu i montażu szaf, zabudów wnękowych, mebli modułowych itp. Na życzenie klienta zdarza nam się wychodzić poza przyjęte ramy.
Ta biała kula, którą widzisz poniżej, to nic innego jak wykonany przez nas stolik, pełniący jednocześnie funkcję piecyka-kominka 🙂 Wykonany jest on z różnej średnicy kół z płyty MDF, sklejonych, szlifowanych i polakierowanych na biało.
Idealny do nowoczesnego wnętrza na zimne wieczory 😉 Zgodzisz się ze mną?
Zamów już dziś bezpłatną wizytę projektanta! Wystarczy zgłoszenie telefoniczne (infolinia: 801-366-110), mailowe: ko*****@is****.pl lub osobista wizyta.
Jeżeli chodzi o system ICA Color to został on stworzony aby zaoferować do sprzedaży szeroką gamę produktów barwnych, przeznaczonych specjalnie do drewna, możliwych do otrzymania w prosty i jednocześnie szybki sposób. ICA Color jest ponadto zintegrowanym systemem, który umożliwia przygotowanie lakieru w wybranym kolorze na drodze zmieszania bazowego produktu lakierniczego firmy ICA z odpowiednimi koncentratami barwnymi. Pozwala to na uzyskanie dowolnego rodzaju lakieru (poliuretanowego, nitro, akrylowego, preutwardzanego, utwardzanego kwasowo, syntetycznego, wodorozcieńczalnego) w dowolnym kolorze przewidzianym w systemie.
w przeciwieństwie do typu postforming, nie można go poddawać procesowi zaginania na gorąco (postformowania).
stosuje się do oklejania powierzchni płaskich, poprzez naklejanie na materiał nośny typu MDF, HDF czy płytę wiórową.
wykorzystanie: produkcja blatów, drzwi, okładzin ściennych, mebli (półki, fronty, korpusy)
Na koniec przedstawię jeszcze raz naszą ofertę 🙂
Cena za m2
W zależności od producenta, wielkości arkusza (odpady), grubości i czasochłonności wykonania od około 300 zł/m2. Dokładna wycena możliwa dopiero po przeliczeniu całego zlecenia.
Arkusze (szerokość, długość, grubość)
Dysponujemy różnej wielkości arkuszami. Z reguły ich szerokość wynosi od 120 do 130 cm, a długość od 2,5 m do ponad 4 m. Grubość – od 0,9 mm do 1,2 mm (lub nawet do 4 mm w specjalnych rodzajach laminatów).
Termin realizacji
Termin realizacji jest możliwy dopiero po oszacowaniu zlecenia, sprawdzeniu dostępności danego laminatu i czasochłonności wykonania, np. skomplikowane łuki i krzywizny wymagają wykonania specjalnych szablonów i dodatkowych konstrukcji.
Muszę przyznać, że jesteście bardzo niecierpliwi 😉 Miałem zaplanowane przedstawić Wam dziś wykorzystanie laminatu hpl typu standard, jednak w związku z licznymi pytaniami o zdjęcia i wzory, zrobię to w kolejnym poście.
Tak jak wspomniałem na samym początku, materiał ten wykorzystywany jest w bardziej luksusowych aranżacjach, dlatego wszelkie wzory znajdziecie na stronie Luxusline.pl – Kolekcje. Nie mogło być inaczej 🙂
Wiem też, że nie wybaczylibyście mi jakbym nie załączył żadnego zdjęcia. W związku z tym prezentuje firmową ladę, w której wykorzystano płyte hpl.
Piękna, prawda? 🙂
Zainteresowanych, obowiązkowo zapraszam na stronę Luxusline.pl 🙂
Cieszę się, że mój poprzedni wpis wzbudził tak wielkie zainteresowanie 🙂 I… tak jak obiecałem, prezentuje dziś cechy i zastosowanie laminatu hpl typu postforming.
Do czego jest przeznaczony?
Do dekorowania surowych powierzchni płyt z jednoczesnym formowaniem krawędzi i jako taki wymaga zastosowania odpowiedniej prasy i kleju.
Cechy?
Możliwość poddania go procesowi postformowania, czyli zaginania na gorąco.Proces ten pozwala na wklęsłe podgięcie laminatu dzięki podgrzaniu go do temperatury 160-2200C, w zależności od stosowanej techniki i założonego promienia zagięcia.
Zgodnie z generalną zasadą, przewidzianą również normą EN 438/1 D 6.5, minimalny promień gięcia to grubość laminatu przemnożona razy 15. Dla ograniczonej ilości wzorów min promień gięcia może być większy niż przewidziany normą. Laminat do zagięcia można podgrzewać przy pomocy promienników na podczerwień (fale średnie i krótkie) lub podgrzewanych płyt, wałków bądź rur. Żądany kształt należy wcześniej nadać powierzchni nośnej, do której będzie klejony laminat. Podłoże można wykonać z płyty wiórowej, MDF, HDF, sklejki stolarskiej czy drewna.
Zastosowanie?
Blaty robocze, wstęgi drzwiowe, parapety okienne itp. z odpowiednio zaokrąglonymi profilami krawędzi.
I jeszcze na koniec, krótki film ukazujący proces laminowania powierzchni płaskiej 🙂 Miłego oglądania!
Laminaty HPL dzięki rozwojowi wzornictwa i postępowi technologicznemu stały się materiałem wykorzystywanym do bardziej luksusowych aranżacji.
Dostępne są również w naszej ofercie w rodzajach: postforming i standard 🙂 Więcej informacji na ten temat znajdziecie w moich kolejnych wpisach. Tymczasem, najpierw przyjrzyjmy się jego podstawowym właściwością.
Podstawowe właściwości laminatu HPL:
trwałość
wysoka odporność na: uderzenia, wilgoć, wysoką temperaturę, związki chemiczne
łatwość czyszczenia
szczególne własności antystatyczne
Cena za m2
W zależności od producenta, wielkości arkusza (odpady), grubości i czasochłonności wykonania od około 300 zł/m2. Dokładna wycena możliwa dopiero po przeliczeniu całego zlecenia.
Arkusze (szerokość, długość, grubość)
Dysponujemy różnej wielkości arkuszami. Z reguły ich szerokość wynosi od 120 do 130 cm, a długość od 2,5 m do ponad 4 m. Grubość z reguły – od 0,9 mm do 1,2 mm (lub nawet do 4 mm w specjalnych rodzajach laminatów).
Termin realizacji
Termin realizacji jest możliwy dopiero po oszacowaniu zlecenia, sprawdzeniu dostępności danego laminatu i czasochłonności wykonania, np. skomplikowane łuki i krzywizny wymagają wykonania specjalnych szablonów i dodatkowych konstrukcji.
Jesteśmy bezpośrednim producentem! Skontaktuj się z nami – satysfakcja gwarantowana 😉
W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.OKPrzeczytaj Politykę Prywatności