Pisaliśmy ostatnio o naszej dosyć odważnej realizacji. Była to czerwona szafka łazienkowa pod zlew nablatowy. Odważna oczywiście ze względu na intensywnie krwisty kolor. Dziś wskazujemy na kwestie techniczne tej realizacji i pokazujemy, w jaki sposób została wykonana wisząca szafka łazienkowa z szufladami.
MATERIAŁ WYKONANIA
Korpusy czerwonej, wiszącej szafki łazienkowej z szufladami zostały wykonane z płyty meblowej o grubości 18 mm. Polakierowana została czerwonym, atestowanym lakierem do wnętrz mieszkalnych. Czerwony kolor to lakier z palety ICA.
BUDOWA SZAFKI WISZĄCEJ
Korpus
Podstawą szafki wiszącej z szufladami jest korpus. Składa się z dwóch ścianek bocznych, ścianki środkowej stanowiącej oparcie dla szuflad oraz ścianki dolnej – części są skręcone ze sobą kołkami oraz wkrętami. Korpus posiada także tylną listwę wzmacniającą – łączy ścianki boczne oraz służy do zamontowania szafki do ściany.
Mocowaniem są śruby oraz metalowa zawieszka Camar 807 do dolnych szafek wiszących. Camar 807 montuje się do szafki, a następnie całość zawiesza na zatrzask do specjalnej płytki montażowej. Producent gwarantuje wytrzymałość dla mebli nawet do 600 kg. Nie ma możliwości samodzielnego odpięcia takiej szafki, trzeba to zrobić narzędziami – dlatego jest bezpieczna.
Szuflady
Korpus wypełniają 4 szuflady z pełnym wysuwem. Każda szuflada ma szerokość ok. 60 cm, a głębokość ok. 25 cm (u dołu pozostaje ok. 20 cm przestrzeni między dolną płytą szafki, a podłogą. Są na prowadnicach BLUM. Prowadnice są wysokiej jakości, z mechanizmem z tworzywa. Wprawiają szuflady w ruch w sposób cichy, płynny i gładki. Nie zacinają się po wielokrotnym używaniu, a na takie są narażone właśnie w łazience.
Są to szuflady typu TANDEMBOX plus. Górne szuflady mają kształt litery U. To ze względu na system hydrauliczny, który musi zostać umieszczony pod umywalką. Konstrukcja pozwala jednak na pełny wysuw szuflad i wygodny wgląd w ich środek, dostęp do wszystkich akcesoriów i drobiazgów.
Blat
Blat został zmontowany poprzez sklejenie 2 płyt o grubości 19 mm. Jest to płyta wilgocioodporna oraz – tak jak brzegi korpusu oraz frontów szuflad – oklejona specjalnym obrzeżem ABS, które dodatkowo zabezpiecza materiał przed wilgocią, a tym samym przed wypaczaniem się. Grubość blatu wynika z ciężaru, który dźwiga, czyli 2 nablatowe umywalki.
18 odpowiedzi do "Jak to jest zrobione. Wisząca szafka łazienkowa z szufladami."
Super, duży ciężar potrafi utrzymać.
To już typowy temat dla majsterkowiczów, nie dla mnie :) Ja wolę pooglądać zdjęcia
Tak, ale dzięki temu można zweryfikować czy mebel jest stabilny w swoim "zawieszeniu" :)
Zawieszka - owszem :) Same szuflady w tym akurat przypadku - ok. 15-20 kg każda.
Nessa- ma tak samo hehe. Napiszę tylko, że bardzo mi się ta szafka podoba.
Dziękujemy :)
Duża wytrzymałość a do tego blat ładny no i korpus bardzo mi się podoba i system blum.
Przecudny kolor tej szafeczki, właściwie taka malinka piękna :)
Jak tylko słyszę Tandembox to wiem, że dobre :)
Ma siłe, jeżeli potrafi udźwigać umywalki i szuflady zapełnione. Byle jaka szafka by takiego ciężaru nie udźwigła.
Ani zwykła szuflada by nie udźwignęła, ani standardowa zawieszka do szafek.
To prawda :) Tandembox to po prostu dobra jakość :)
Malinka to strzał w dziesiątkę z określeniem tego koloru :):)
Czyli jest wszystko, co potrzeba klientowi :)
Wszystko w 100% co trzeba. Strasznie mi się to podoba też taką bym chciała.
Zapraszamy zatem do kontaktu :)
nr naszej infolinii: 801 366 110
A czy na tego typu szafkach nie zostają smugi, czy ślady po skroplonej wodzie?
Nie powinny zostawać :) to gładki materiał, na którym nie zostają smugi :)