Indywidualny Dom Typowy

Firma (…) miała przyjemność wziąć udział w budowie „Indywidualnego Domu Typowego”. Jest to śmiałe przedsięwzięcie autorstwa arch. Roberta Koniecznego, który wykonał projektu domu.

Do jego charakterystycznych cech zaliczamy przede wszystkim nowoczesny styl oraz wykonanie z drewna.

Dzięki zastosowanej konstrukcji szkieletowej i modułowemu podziałowi przestrzeni, wnętrze domu daje się dowolnie kształtować! Wprowadzanie zmian w aranżacji pomieszczeń jest możliwe także po zbudowaniu domu (w trakcie jego użytkowania).

Zastosowanie trzonu komunikacyjno-instalacyjnego – rozwiązania, które polega na zlokalizowaniu komunikacji pionowej oraz wszystkich przewodów instalacyjnych w centralnym punkcie domu – koła, do minimum doprowadza ilość powierzchni komunikacyjnej oraz sprawia, że każdy punkt w domu ma jednakowy dostęp do wszelkich instalacji (w tym do wentylacji).

Zapraszam do obejrzenia interesującego filmu, dotyczącego montażu szaf (…) w „Indywidualnym Domu Typowym”!

12 odpowiedzi do "Indywidualny Dom Typowy"

Coco mówi: 11 stycznia 2010, o 03:13

Przepiękny ten dom i bardzo niezwykły. Można pozazdrościć projektantowi pomysłaowości. Bardzo jestem ciekawa jak mogłoby wyglądać jego wnętrze. Obejrzałam także filmik i muszę przyznać, że panowie montarzyści całkiem przystojni :)

FrancZ mówi: 11 stycznia 2010, o 03:50

Jak zauważyłem jest to realizowane przy współpracy kilku firm. Chciałem zapytać, czy to taka jednorazowa praca, czy może DomIndeco zajmuje się realizacją innych projektów? Czy zajmujecie się tylko nietypowymi projektami? Ten domek jest naprawdę ciekawy, że aż chciałoby się do niego zajrzeć :)

Solo mówi: 11 stycznia 2010, o 04:58

Pozostaje mi tylko powiedzieć: łał, co za dom. Moja żona jest zachwycona kształtem budynku. Naprawdę jestem ciekawy jak taki budynek wygląda w rzeczywistości. Przyzwyczajono nas do klockowatych form i taki projekt to miła odmiana. Super!

Mass_M mówi: 11 stycznia 2010, o 06:43

To co trzeba przyznać , to to,że ekipy montażowe macie bezbłędne. Zamawiałem jakiś czas temu szafy z (...), i patrzeć na pracę tych ekip montażowych to czysta przyjemność - zupełnie jak na tym filmie.

Xenia mówi: 11 stycznia 2010, o 07:02

Oj tak, potwierdzam. Montażyści są dokładni, dobrze zorganizowani i zostawili po sobie porządek, co niestety nie jest zasadą.

wiolka80 mówi: 11 stycznia 2010, o 09:29

Jeśli ekipa jest tak solidna jak na tym filmie, to bardzo zachęca do skorzystania z usługi:) Fajnie, że pamiętają o sprawdzeniu czy wszystko chodzi jak należy, a nie tylko montują. To ważne, żeby klient miał pewność, że wszystko jest dobrze zrobione. Czystość to także ważny element pracy.

polaM mówi: 12 stycznia 2010, o 10:47

Ciekawy projekt, tylko czy funkcjonalny? No może dzięki zabudowa jakoś to będzie:) A tak poważnie to czy przestrzeń wewnątrz też jest okrągła, to znaczy czy dom nie ma kątów?

haniaj mówi: 12 stycznia 2010, o 11:58

Co to znaczy, że wnętrze domu daje się dowolnie kształtować? To znaczy, że wewnętrzne ścianki są ruchome, czy o co chodzi? To mnie zainteresowało, bo tak zaprawdę dopiero podczas mieszkania człowiek uzmysławia sobie, że można by coś zmienić, żeby było bardziej funkcjonalnie. Jeśli możliwe jest przekształcanie wnętrza domu, to byłoby coś dla mnie :)

Kubal mówi: 12 stycznia 2010, o 05:12

Lepiej żeby moja żona nie widziała tego domu, bo pewnie popadła by w zachwyt, a ja stałbym się bankrutem:) Fajnie, że dom jest drewniany, czy przeżyłby obecną zimę?

igorski mówi: 13 stycznia 2010, o 03:39

Fajnie, że ktoś może pozwolić sobie na realizowanie własnego projektu. Dobrze przemyślana architektura, która może uzyskać zgodę budowlańców, to marzenie każdego, kto zajmuje się projektowaniem. Zazdroszczę Panu Robertowi i życzę kolejnych udanych budowli:)

Krzysztof mówi: 14 stycznia 2010, o 01:14

Tak , tak , w środku też jest okrągły . I właśnie o to chodzi :)

kasia baron mówi: 9 lutego 2010, o 10:19

Witam wszystkich,
cieszymy się, że się Państwu podoba dom. Rzeczywiście, mieliśmy szczęscie do montażystów i ekipy wykonawcze, wszyscy dali z siebie 120 %.
Jeśli chodzi o zimę - bez obaw, dom ma 25 cm izolacji z wełny w ścianach, 30 cm w dachu i 20 w stropie, więc jest bardzo ciepły i szczelny. Dodatkowo jest wyposażony w gruntowy wymiennik ciepła, dzięki czemu czerpie ciepło z ziemi.
Ścianki domu nie są ruchome w dosłownym sensie (tzn. nie są na kółkach czy szynach), ale nie są też nośne, więc jeśli jest potrzebna przebudowa - można je łatwo przesunąć, dobudować czy wyburzyć.
Jeśli chodzi o okrągłe wnętrze - łukowate są ściany zenętrzne, ale już ściany działowe są proste i owszem, kąty są :). Ale przestrzeń dzienna jest łukowata, dzięki czemu z kanapy nie widać ewentualnych nie pozmywanych naczyń.

Zapraszamy na www.indywidualny-dom-typowy.pl - tam dużo więcj informacji lub do kontaktu z nami, gdyby Państwo byli zainteresowani wybudowaniem takieo domu na swojej działce.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.